• Společnost ACTHERM s.r.o.
  • Das Unternehmen ACTHERM s.r.o.
  • Navštivte nás: Dukelská 5779, 430 01 Chomutov
  • Besuchen Sie uns: Dukelská 5779, 430 01 Chomutov

Hliníkové ploty ve výrobě

Necháme Vás nahlédnout, jak se vyrábí hliníkový plot. V našich společných prostorách se v naší spolupráci věnuje výrobě firma AST ploty s.r.o. a vyrábí své hliníkové ploty, plotové dílce, hliníkové výplně bran.

Po tom, co si zákazník vybere vzor ze vzorníku a dojde k zaměření zakázky, je čas na tvorbu výkresové dokumentace. Ta se tvoří v profesionálním softwaru. Dokumentace se po kontrole přenese do laseru, kde se upraví programy pro řezání hliníkových plechů. Některé vzory jsou náročnější a tak trvá tento proces déle, což se odráží ve výsledné ceně produktu. Po řezání dojde k očištění plechů. Další postup záleží na tom, zda se jedná o plotové dílce, neboli o plotové panely, nebo zda se jedná pouze o plotové výplně. Plotové výplně se pak při následné montáže jen nýtují na připravený rám. U panelů je potřeba další ohýbání a sváření (pouze v rozích), aby vznikl „rám“ pro uchycení plotových panelů. Poté je na řadě broušení svárů a čištění povrchu do nejmenších detailů, tak aby nebylo znát, že se jednalo o svařence. Více detailů Vám však neprozradíme a zůstanou naším výrobním tajemstvím…

Takto připravené díly jdou pak do procesu práškového lakování. To zajišťuje spolu s odolným materiálem, hliníkem, velkou živostnost hliníkových plotů a exteriérových zábradlí či doplňků zahrad, teras a balkonů. Ty jsou tak schopny odolávat nepříznivým povětrnostním vlivům a slunečnímu záření bez toho, aniž by docházelo k jejich postupnému poškozování nebo ztráty odstínu barvy.

Po lakování jsou díly pečlivě zabaleny, jak je vidět i na fotografiích. Takto připravené dílce jsou pak připraveny k transportu a následné montáži. Záleží jen na zákazníkovi, zda zvolí transport spedicí a vlastní montáž, nebo to nechá v rukou zkušené firmy.

Více referencí, ale i náhledů vizualizací nejen pro hliníkové ploty, výplně bran, schodišťové a balkonové zábradlí, najdete na stránkách firmy AST ploty.